Czy Łódź to nadal miasto tekstylne?

Łódź to miejsce niekoniecznie słynące z zabytkowej starówki, ale na pewno z pięknych wystaw sklepowych, w których każdy okoliczny Producent dzianin Łódź prezentował produkty fantastycznej jakości i przekonywał środowisko wytwórców odzieży – krawców, kupców czy kreatorów mody do kupienia materiałów bez zarzutu. Czy cokolwiek wygląda inaczej z tekstyliami w naszych czasach? Postaramy się w tym tekście odpowiedzieć na pytanie, czy obecnie daje się osiągnąć sukces będąc producentem dzianin w Łodzi.

Producent dzianin Łódź – na co może liczyć prowadząc działalność w dawnej włókienniczej stolicy Polski?

Zdecydowanie tak! Miasto Łódź nie tylko nadal prężnie podtrzymuje dawne sukcesy w produkcji włókienniczej, lecz też żywo wykorzystuje nowatorskie trendy w obszarze tekstyliów. Tradycja, sięgająca początków miasta w XIX w., obecnie promuje łódzką markę na międzynarodowym rynku, tymczasem Producent dzianin Łódź to niezmiennie jedno z najlepszych zajęć w tych okolicach. Stolica włókiennictwa – łódź nią wciąż jest, przy czym dziś wypuszcza z taśm tkaniny godne XXI wieku. Mówimy o ultra nowoczesnych materiałach – w tej dziedzinie wiedzie prym, jak dawnej w wówczas modernistycznych dziedzinach poprzednicy współczesnych wytwórców. Są to materiały, które chronią użytkowników przed promieniowaniem ultrafioletowym. U niejednego producenta dzianin Łódź znajdą się również niepalne materiały. Mamy tu również liczne reprezentantki kobiet w naszej branży tekstylnej.

Co to oznacza – stać się producentem dzianin w Łodzi?

Dalej mamy tu niezliczone miejsca pracy z dziesiątkami tysięcy zatrudnionych osób. Choć część producentów odwróciła się z industrialnych hal z czerwonej cegły na rzecz nowoczesnych pomieszczeń – okazuje się, że jest to wciąż intratny biznes, a wiele dobrych tradycji, zapoczątkowanych przed dziesięcioleciami istnieje do współczesnych realiów. Zmiana dotyczy nie tylko siedzib, dlatego że na całym świecie ceni się patenty ważne dla technologii i wzornictwa na modnych dzianinach, co sprawia, że Łódź powróciła już na mapę wiodących ośrodków produkujących materiały na wielką skalę.

Rekomendowane artykuły