Sieć adresów z dostępną pomocą prawną

O pomocy prawnika postanawiamy zwykle, gdy dochodzi do zmian w bieżącej sytuacji prywatnej: ustalenia uprawnień spadkowych, rozwodu, ustalenia opieki nad dziećmi czy rozdysponowania majątku. Jednak niekoniecznie zawsze możemy podołać temu finansowo lub pojawiają się trudności ze znalezieniem czasu. Co wtedy możemy zrobić?

Porady prawne bez opłat

Dzięki półtora tysiącom placówek bezpłatnej obsługi prawnej w Polsce da się zasięgnąć porady. Polega ona na przygotowaniu dokumentów, ustaleniu możliwych rozstrzygnięć przypadku prawnego, poinformowaniu o przepisach w kontekście sytuacji klienta. Z pewnością nie możemy w ten sposób pozyskać obrońcy, który poprowadzi naszą sprawę na sali sądowej. Niestety, bezpłatną opieką prawną nie mogą się posłużyć wszyscy obywatele. Przywileje dotyczą jednak licznych Polaków: najmniej zarabiających, w tym także otrzymujących już świadczenia socjalne, bezdomnych, weteranów, wielodzietnych rodzin – zwykle  do 26 roku życia i takie, które osiągnęły już wiek 65 lat.

Wizyta w kancelarii w internecie

Obecnie sporo spraw możemy załatwić w sieci. W wielu przypadkach udaje się nie tylko odnaleźć paragrafy dotyczące naszego przypadku, ale dodatkowo otrzymać jednostkową, odpłatną konsultację prawną na stronach dedykowanych przyszłym stronom w sprawach. W tym celu powinniśmy udostępnić skany pism, przedstawić sprawę i zadać ewentualne pytania. Nie powinno się tego jednak praktykować bez spotkania na żywo.

Najlepiej odwiedzić adwokata w biurze

Bezpośrednia rozmowa z fachowcem w jakimś zakresie prawa to wciąż najlepszy sposób na otrzymanie wartościowej porady. Najlepiej, byśmy od razu udali się do specjalisty z autorytetem w interesującym nas temacie, np. prawa pracy, rodzinnego czy finansowego. Najlepiej używając okienka Google’a. Wystarczy umieścić w okienku wyrażenie kancelaria radców prawnych Łódź by w rezultacie uzyskać parę lokalizacji wśród których znajduje się doradca w naszej sprawie.

Na umówione spotkanie z prawnikiem trzeba właściwie się przygotować. Należy zebrać wszystkie dokumenty i pisma dotyczące sprawy, które. Potrzebne staną się również różne inne nośniki, jak pliki w różnych formatach. Można także przed odwiedzeniem kancelarii zapisać sobie pytania które chcemy postawić, a w trakcie wywiadu ustalić jakie są realne scenariusze rozwiązania sprawy i jakie przyniosą skutki.

Rekomendowane artykuły