Olej kokosowy – z jakiej przyczyny stał się aż tak chętnie wybierany?

Naturalne cechy zdrowotne oleju kokosowego szerszą aprobatą – ale jak można się temu dziwić! Stuprocentowo sprawdza się on nie wyłącznie jako dodatek do posiłków, ale także w pielęgnacji ciała. Dlaczego pragniemy mieć olej kokosowy oraz w jaki sposób możemy stosować go do standardowej pielęgnacji?

Olej kokosowy – serum o wielu zastosowaniach

Naoczne używanie oleju kokosowego daje moc korzyści, , jakie z pewnością przyjmą z radością niemal wszystkie kobiety dbające o piękno. Używanie olejku w przemyśle kosmetycznym nie kończy się na pielęgnacji (szczególnie wysuszonej) – mimo że niewątpliwie od tego należy zacząć. Preparat odznacza się mocnym działaniem odżywczym a także nawilżającym, zaś ponadto wyśmienicie się wchłania a także rozprowadza wokół tak uwielbianą przez nas woń. Nakładany na twarz, pokonuje trądzik dzięki zawartości działającego przeciwbakteryjnie kwasu laurynowego; gwarantuje też ochronę ciała przed promieniami słonecznymi. W równym stopniu docenianym wariantem serum na bazie oleju kokosowego są środki do głowy. Mające w swoim składzie olej kokosowy odżywki i maseczki trwale wzmacniają kosmyki i przeciwstawiają się ich zbyt dotkliwemu wysuszaniu.

W jaki sposób wykorzystać olej kokosowy do własnej produkcji specyfików?

Oprócz powyższych zastosowań, kosmetyk przyda się również jako baza do przygotowania innowacyjnych naturalnych kosmetyków które pomogą naszemu zdrowiu i wyglądowi. Będąc zaopatrzonym w odpowiednie składniki, możemy wytworzyć w domowych warunkach mieszanki, które sprawdzą się tak samo idealnie jak sprawdzone preparaty. Wykorzystując olej kokosowy, możemy chociażby indywidualnie przygotować skuteczną pastę do zębów pozbawioną fluoru i skutecznie zwalczającą próchnicę. Nieco innym świetnym sposobem na prywatną produkcję jest naturalny dezodorant. Jedynie trzeba zmieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy jak również olejek eteryczny posiadający właściwości antyseptyczne – w ten sposób powstanie niewątpliwie dobry specyfik wolny od niepożądanych dodatków. Wśród bezpiecznych sposobów na jego wykorzystanie znaleźć można poza tym przestrzeń na wymienioną wyżej maseczkę do włosów jak również peeling oczyszczający. Panowie jednakże popularnie stosują olej kokosowy zamiast pianki do golenia. Jak widać, wyborów jest faktycznie niemało!