Jak zacieśniać więzy ze współpracownikami?

Zarządzanie firmą to wspaniała przygoda i ciekawe perspektywy – dlatego też trudno dziwić się, że osoby aktywne, gotowe do działania i konstruktywne, próbują zbudować zespół, który przyczyni się do rozkwitu przedsiębiorstwa. Skupienie tego rodzaju ludzi to jedno, zaś utrzymanie ich w dobrej kondycji, zacieśnianie więzi i stworzenie miejsca pracy, które będzie ich satysfakcjonować, to zupełnie co innego.

wyjścia integracyjne po godzinach oraz wspólne imprezy, z pewnością świetnie wpłyną m. in. na atmosferę w zespole, motywację i efektywność – to naprawdę działa! Bardzo chętnie polecaną formą integracji jest zacieśnianie więzi przy piwie, kręgle, rzutki czy też… strzelanka laserowa! Mając za przykład takie miasto jak bilard Łódź, lokalna strzelnica czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball także stanowią ciekawą alternatywę. Jak wybrać najlepsze miejsce na integrację?

Najpierw należy wziąć pod uwagę charakter naszych pracowników, bowiem zakłopotany i słabo zgrany zespół nie będzie miał szans na wygraną – z drugiej strony odrobina adrenaliny będzie potęgować radość. Po zmożonej aktywności można zaaranżować ognisko, przy którym reszta wieczoru będzie płynąć z dźwiękiem znanych wszystkim pieśni, przy rozmowach i żartach. Takie spotkanie z pewnością miło zapadnie wszystkim w pamięć.

Niestety paintball nie jest dla wszystkich a postrzał kulką z farbą może być bardzo bolesny, zatem część z nas może być nie bardzo zainteresowana podobną rozrywką. Następną niedoskonałością jest jej cena, gdyż za każdego pracownika trzeba będzie dać około 50-100 zł. Mimo wszystko nie powinno to jednak o wszystkim decydować, jeśli instytucja organizuje takie wydarzenia tylko okazyjnie.