Gdańsk taxi czy autobusy i tramwaje?

Jaki model transportu jest tak naprawdę najlepsza do poruszania się po mieście? Podobne pytanie zada sobie wielu turystów przyjeżdżających do Trójmiasta. Do wyboru mają tradycyjnie komunikację publiczną, przejazd taksówką, ale także rower. Co będzie najkorzystniejsze?

Czy możemy zaufać komunikacji miejskiej?

Turyści, wysiadający na Dworcu Głównym w Gdańsku, mają możliwość zdecydować się na podróż autobusem albo tramwajem – liczne przystanki zlokalizowane są tuż obok budynku dworca. Wypada jednak mieć na uwadze, że przemieszczanie się z bagażami komunikacją publiczną w Gdańsku wiąże się nieraz z pewnymi utrudnieniami, dodatkowo by dojechać do miejsca docelowego w większości przypadków niezbędne okażą się jakieś przesiadki. Pocieszające jest natomiast to, że z Dworca Głównego mamy możliwość dostać się bezpośrednio nad wodę. Chwilami jednak, szczególnie gdy musimy zmagać się z bagażem, lepiej postawić na taksówkę. Komunikacja publiczna może być natomiast opłacalnym wyborem, jeśli potrzebujemy przejechać się (już bez walizek) do wybranej strefy w mieście. Musimy jednak mieć na uwadze, że nie we wszystkie miejsca dojedziemy zaledwie jednym środkiem transportu.

Taxi Gdańsk: kto na pewno powinien skorzystać?

Czy przemieszczanie się taksówką po Trójmieście będzie opłacalne? Zależeć to będzie od naszej sytuacji. Jeżeli pragniemy zaoszczędzić, a jednocześnie całkiem chętnie poruszamy się na własnych nogach, to doskonale poradzimy sobie bez taksówki. Jeśli jednak nie chcemy dźwigać walizek, a nasz hotel położona jest po drugiej stronie miasta czy też musimy dojechać w konkretne miejsce, taryfa sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Podróż taryfą ma także inne zalety – większość taksówkarzy wyśmienicie orientuje się w miejskich atrakcjach i może poradzić turystom miejsca szczególnie warte zwiedzenia.