Dlaczego najlepiej zorganizować wakacje w Łebie

W sezonie kurorty nad Bałtykiem są przeważnie wypełnione po brzegi. Z tego powodu liczni turyści doceniają możliwość wyjazdu w nieco chłodniejszym czasie, gdy robi się tam o wiele luźniej.

Rozrywki i pyszna kuchnia z lokalnymi przepisami

W Łebie nie da się nudzić. Wiele propozycji dla młodszych i starszych przyciąga urlopowiczów o każdej porze roku. Piękne, rozległe plaże i specjalne atuty związane z klimatem uzupełniają ten widok. Na przybyszów czeka wiele spacerowych ścieżek i przybytków kulinarnych. Przy nadmorskiej promenadzie funkcjonują smażalnie i bary, tuż obok XIX-wiecznych parceli rybaków. To miła odmiana – zatrzymać się na chwilę i skosztować świeżo przyrządzonej ryby czy wypić aromatyczną kawę. W ten sposób dociera się do mola wschodniego, gdzie warto przyjrzeć się staremu dzwonowi, który ostrzegał łodzie przypływające do brzegu podczas zamglenia. Pobyt w Łebie na pewno urozmaicą fantastyczne zachody i wschody słońca nad tutejszym morzem. Jednak nad wodą powinniśmy wyrobić sobie zwyczaj kontrolowania warunków atmosferycznych, by na spacerze nie dać się  nagłym opadom czy wiatrom. To naprawdę łatwe – wystarczy wstukanie do okna Google „Łeba kamera”, aby sprawdzić warunki pogodowe w mieście. W ten sposób nie tylko dowiemy się, czy panuje słoneczna pogoda, ale także to, czy nie ma gdzieś tłoku lub czy możemy liczyć na ciekawy event.

Łeba zdradzi Ci bardzo ciekawe miejsce – co przede wszystkim warto odwiedzić?

Zamiast na spacery niedaleko Łeby warto wybrać Słowiński Park Narodowy, słynący z efektownych ruchomych wydm. Jeśli chcielibyśmy, by naszym bliskim dostarczyć wyjątkowych wrażeń, morze piasku obok prawdziwego nadaje się do tego znakomicie. 5 km wniesień pokrytych piaskiem w okolicach Łeby to fenomen opisywany w najbardziej prestiżowych wydawnictwach.

Następną lokalizacją jest Skwer Rybaka. To tutaj odbywają się festyny i różne imprezy plenerowe w sezonie. Jest jeszcze mały ogród zoologiczny i ornitologiczny, który może zafascynować twoje dziecko. Na oglądanie zwierzątek można przeznaczyć całe popołudnie.

Osoby ceniące sobie zabytkowe perełki architektury zobaczą tutaj dawne kościoły, np. kościół rybaków pod wezwaniem NMP z 1683 r. czy najstarszy dom w Łebie. Chodzi o własność J. G. Mampego przy ul. Kościuszki 86.